Inovativne rešitve podjetja i-Rose na sejmu Drinktec

Sredi septembra se je v Münchnu odvil eden najpomembnejših sejmov tehnologije pijač Drinktec. Na sejmu, ki poteka na vsaka štiri leta, je bilo 1405 razstavljavcev, med njimi tudi sedem slovenskih podjetij – najbolj opazno med njimi je podjetje i-Rose iz Laškega.

Podjetje iz majhnega mesta blizu Savinje je na sejmu predstavilo svojo rešitev i-Track, namenjeno sledenju in učinkovitemu upravljanju premoženja z uporabo RFID tehnologije. Verjetno nam ni treba omenjati, da je ta rešitev temeljila na njihovem domačem znanju. Po navedbah podjetja je njihovo rešitev i-Track mogoče uporabiti v različnih panogah, kjer je potrebno upravljanje premoženja. Podjetje je izpostavilo uporabo v pivovarstvu, zlasti na področju pivskih sodov – ta rešitev je bila predstavljena tudi na Drinktecu. Mogoče jo je uporabiti tudi za sledenje zabojnikom za odpadke ali plinskim steklenicam. Sredstva, integrirana v sistem, je mogoče kadar koli izslediti. Po besedah Miha Mirta, vodje trženja v podjetju i-Rose d.o.o, glavne prednosti njihove rešitve niso le v nižjih stroških, temveč tudi v izboljšanju vodstva, boljši odzivnosti in kar je najpomembnejše, izboljšajo zadovoljstvo poslovnih partnerjev. In kako je podjetje zadovoljno s številom obiskovalcev njihovih razstavnih prostorov na sejmu v Münchenu? Mirt dodaja, da je bilo v Drinktecu veliko zanimanja za rešitev i-Track. “Naše razstavne prostore so obiskali poslovneži z vsega sveta, kar je bilo prijetno presenečenje. Kljub temu pa je res, da je i-Track predstavljen v času, ko industrija poskuša optimizirati vse vidike svojega upravljanja in je pripravljena vlagati pri takih rešitvah.

Kako deluje i-Track

Najpomembnejši del sistema i-Track je tako imenovana storitveno usmerjena arhitektura (SOA), ki je zadolžena za integracijo lokalnega sistema ERP, spremljanje poslovnega procesa, analize in integracijo posebne strojne opreme.

 I-Track je sestavljen iz treh osnovnih delov – modularne programske rešitve, sledilnih terminalov in RFID oznak. Slednji so lahko aktivni in / ali pasivni; aktivne se uporabljajo v primeru, ko so sredstva razmeroma velika (zabojniki za smeti, koše). Pasivne oznake RFID so velike le nekaj milimetrov. Z radijskimi valovi lahko prepoznajo sredstva, na katera so pritrjena. Tem oznakam sledijo posebni terminali – ločimo osnovne in mobilne senzorje. Slednje je mogoče povezati s sprejemnikom GPS, ki omogoča določitev lokacije; s pomočjo tehnologije GPRS lahko komunicirajo z i-Trackom. Poleg tega BlueTooth omogoča komunikacijo z uporabnikovimi mobilnimi napravami.

 Delo, 26. 9. 2009

Sorodni članki